O Przedszkolu

Kuratorium Oświaty w Katowicach

ul. Jagiellońska 25

POŁOŻENIE  PRZEDSZKOLA

Miejscowość, w której znajduje się nasze przedszkole to Poraj, leży w północnej części województwa śląskiego, 15 km na południe od Częstochowy.

Pod względem geograficznym gmina znajduje się w obrębie  Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej.

Gmina Poraj posiada charakter turystyczno - rolniczy. Gmina Poraj liczy ok.10 tys. mieszkańców.

Nasza placówka jest jedyną tego typu w całej gminie.

Nasze przedszkole znajduje się w malowniczo położonej okolicy, w pobliżu lasu, Zalewu Porajskiego

oraz w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty.

Lokalizacja przedszkola pozwala na organizowanie różnorodnych przyrodniczo - geograficznych zajęć

w terenie. Budynek przedszkola otacza dookoła szeroki, ogrodzony plac zabaw na którym znajduje się część dydaktyczno-zabawowa (a na nim huśtawki dla młodszych i starszych przedszkolaków, wagi, bujane samochodziki, pociąg edukacyjny, latem piaskownice oraz dwie altany), natomiast plac z tyłu budynku przeznaczony jest do dalszego zagospodarowywania. Obecnie rośnie tam kilka wiekowych sosen, oraz młode drzewka posadzone niedawno przez przedszkolaków.

Mapa Polski Targeo