Opłaty i Żywienie

zdrowy posiłekIntendent przedszkola – Mariola Bączek

Dzienna stawka żywieniowa dla dzieci w przedszkolu ustalona według aktualnych cen żywności i norm żywienia wynosi 10,00 zł dziennie:

• śniadanie – 2,00 zł

• drugie śniadanie – 1,00 zł

• obiad – 5,50 zł

• podwieczorek – 1,50 zł

Rodziny mające trudną sytuację materialną mają możliwość zwrócenia się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poraju w celu dofinansowania posiłków.

Podstawa: Zarządzenie NR 4/2021/2022 Dyrektora Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty z dnia 25.10.2021 r. w sprawie opłaty za żywienie dzieci uczęszczających do Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty

Dzieci do lat 5 przebywają bezpłatnie przez 5 godzin dziennie w ramach realizowanej podstawy programowej. Każda godzina wykraczająca poza podstawę
programową jest płatna - 1.14 zł.

Podstawa: Uchwała nr 361(XLV) 22 Rady Gminy Poraj z dnia 28 września 2022 r. w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Poraj

Dla dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 6 lat i od września rozpoczynają roczne przygotowanie przedszkolne są zwolnione z opłat za godziny dodatkowe

Podstawa: Opłaty dla dziecka 6-letniego w przedszkolu – wyjaśnienia MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że zgodnie z przepisami zniesiono możliwość pobierania opłat za dzieci odbywające roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego, tj. dzieci, które w danym roku kalendarzowym kończą 6 lat, z zastrzeżeniem, że zniesienie opłat następuje od początku roku szkolnego (i obowiązuje cały rok szkolny).

Opłata za żywienie:

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju Leśne Skrzaty

Konto nr: 79 8279 0000 0130 5920 2001 0031

Tytułem:  WYŻYWIENIE Imię i nazwisko dziecka (np. Jan Nowak),

za m-c (np. październik)

Kwota:…………..

Opłata za nadgodziny:

Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju Leśne Skrzaty

Konto nr: 79 8279 0000 0130 5920 2001 0031

Tytułem:  NADGODZINY Imię i nazwisko dziecka (np. Jan Nowak),

za m-c (np. październik)

Kwota:…………..

PROSIMY NIE ŁĄCZYĆ OPLAT ZA ŻYWIENIE I OPŁAT ZA NADGODZINY!